Достапни линкови

logo-print

Инцидент при слетувањето на авионот на Панета во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Пентагон соопшти дека еден автомобил експлодирал на пистата во кампот Бастион во покраината Хелманд при слетувањето на авионот на американскиот секретар за одбрана Леон Панета. Возачот наводно бил вработен во базата. Никој во авионот на Панета не бил загорзен.
Панета во базата имал обраќање пред силите на НАТО и Авганистан за убиството на 16 цивили во земјата. Тој денеска треба да оствари средба и со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG