Достапни линкови

logo-print

Црна Гора очекува позитивни вести од самитот на НАТО во Чикаго


Црногорскиот премиер Игор Лукшиќ

Црногорскиот премиер Игор Лукшиќ

Црногорскиот премиер Игор Лукшиќ изјави денеска дека очекува позитивни вести од самитот на НАТО во Чикаго во однос на натамошниот напредок на земјата кон полноправно членство во Алијансата.
Лукшиќ и командантот на силите на НАТО во Европа адмирал Џејмс Ставридис оценија денеска во Подгорица дека Црна Гора остварила импресивен прогрес на евроатланскиот пат и на планот за спроведување реформи во безбедносниот систем.
XS
SM
MD
LG