Достапни линкови

logo-print

Груевски на средба со советници на американски конгресмени


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска ќе се сретне со 35 советници на американски конгресмени кои што престојуваат во Македонија во организација на Обединетата македонска дијаспора. Ниваната посета, како што соопшти ОМД е во рамки на активностите на организацијата за обезбедување поддршка за членство на Македонија во НАТО спроти самитот на Алијансата во Чикаго.
Делегацијата ќе се сретне и со шефот на дипломатијата Никола Попоски, со пратеници во Парламентот, како и со советници од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG