Достапни линкови

logo-print

Анан има прашања за одговорот на Асад за мировниот план


Меѓународниот медијатор Кофи Анан

Меѓународниот медијатор Кофи Анан

Меѓународниот медијатор на ОН и Арапската лига Кофи Анан потврди дека добил одговор од сирискиот претседател Башар ал Асад на неговите предлози кои се со цел да се стави крај на кризата во земјата. Според соопштението, Анан има прашања на одговорите кои ги добил од Асад.
Во меѓувреме рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров испрати критики до Асад за одложувањето на реформскиот процес.
XS
SM
MD
LG