Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати при експлозија на бомба во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 4 лица загинале, а двајца се повредени при експлозија на бомба поставена покрај патот во бунтовнички реон на границата со Авганистан. Според нив, нападот се случил во Бајаур, каде милитантите поврзани со Ал Каеда се активни.
Се уште никој не преземал одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG