Достапни линкови

logo-print

Британскиот премиер Камерон пристигнува во САД на разговори со Обама


Британскиот премиер Дејвид Камерон пристигнува во САД на разговори со американскиот претседател Барак Обама за транзицијата на безбедноста од силите предводени од Нато во надлежнoст на Авганистан.
До разговорите меѓу двајцата лидери во Белата куќа доаѓа пред мајскиот самит на НАТО во Чикаго. За време на дводневната посета Камерон ќе биде придружуван од неговата сопруга Саманта Камерон.
XS
SM
MD
LG