Достапни линкови

logo-print

Завршни зборови на Шешељ пред Хашкиот Трибунал


Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ денеска пред Хашкиот трибунал треба да го почне изнесувањето на завршните зборови.
На судењето тој е обвинет за злосторства во Хрватска, Војводина и Босна и Херцеговина од 1991 до 1993 година.
XS
SM
MD
LG