Достапни линкови

logo-print

Груевски се сретна со новиот евроамбасадор Орав


Средба на премиерот Никола Груевски со евроамбасадорот Аиво Орав

Средба на премиерот Никола Груевски со евроамбасадорот Аиво Орав

Премиерот Никола Груевски попладнево на средбата со новиот евроамбасадор во Македонија Аиво Орав, истакна дека тој ќе има целосна поддршка за да се овозможи отворена, динамична и блиска комуникација и соработка меѓу Владата и Делегацијата на ЕУ во земјата. Груевски го информирал Орав дека Македонија останува посветена на процесот што се води во Обединетите нации за спорот за името, изразувајќи отвореност за изнаоѓање на заемно прифатливо решение.
Според соопштението Груевски ја реафирмирал и посветеноста за продолжување на реформскиот процес во Македонија.
XS
SM
MD
LG