Достапни линкови

logo-print

Попоски оствари средба со амбасадорите од регионот


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше работна средба со амбасадорите на Хрватска, Црна Гора, Србија, Албанија, Босна и Херцеговина и Косово. Според соопштението, целта на средбата било запознавање со активностите кои ги презема Македонија во процесот на пристапување во ЕУ, како и размена на мислења за актуелни прашања од билатералната и регионалната соработка во евроинтеграцијата.
Попоски се осврнал и на пристапниот дијалог меѓу Македонија и ЕУ кој започнува на 15 март во Скопје.
XS
SM
MD
LG