Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени петмина милитанти


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека ракета истрелана од американско беспилотно летало убила најмалку петмина милитанти во Јужен Вазиристан, регион во близина на границата со Авганистан. Се прецизира дека цел на нападот било едно возило. Јужен Вазиристан е познато засолниште на талибанците и на приврзаници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG