Достапни линкови

logo-print

Панета на разговори во Киргизстан


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета престојува во Киргизстан. Една од темите на разговори со неговите домаќини е аеродромот Манас кој служи за транзит на американски сили и опрема во Авганистан. Не е предвидено тој да се сретна со шефот на државата Алмазбек Атамбаев кој во минатиот месец изјави дека по 2014 година не треба да остане ниту еден американски војник во Манас.
XS
SM
MD
LG