Достапни линкови

logo-print

Тројца Севернокорејци пред рускиот суд


илустрација: припадници на руската полиција

илустрација: припадници на руската полиција

Тројца Севернокорејци пред рускиот суд се соочуваат со кривични обвиненија поради напад на припадници на руската гранична полиција. Полицијата во рускиот Приморски крај ја заврши истрагата околу инцидентот и случајот го предаде на судот.
XS
SM
MD
LG