Достапни линкови

logo-print

Советот на Европа загрижен за здравјето на Јулија Тимошенко


Постер со ликот на на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко

Постер со ликот на на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко

Советот на Европа изрази длабока загриженост за здравјето на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко, која отслужува седумгодишна затворска казна. Генералниот секретар Торбјорн Јагланд изјави дека украинските власти имаат обврска да и овозможат правилен третман на Тимошенко во согласност со обврските на земјата кон советот.
Тимошенко е осудена за злоупотреба на функцијата.
XS
SM
MD
LG