Достапни линкови

logo-print

Петиција до ЕУ за подобра заштита на новинарите во Црна Гора


Протестите на новинарите во Подгорица по нападот на новинарката Оливера Лакиќ

Протестите на новинарите во Подгорица по нападот на новинарката Оливера Лакиќ

Петиција до ЕУ со цел да изврши притисок до црногорската влада за подобра заштита на новинарите испратија над илјада новинари и граѓани од земјата. Петицијата е иницирана од нападот на новинарката Оливера Лакиќ, која пишуваше за организиран криминал.
Полицијата работи на случајот, но медиумите тврдат дека досега ниту еден таков инцидент не бил разрешен.
XS
SM
MD
LG