Достапни линкови

logo-print

Расте бројката на жртви при грабежот на продавница за накит во Ирак


Најмалку осум лица загинале, а 13 се повредени при грабеж на продавница за накит во Багдад. Властите соопштија дека вооружени лица ја нападнале продавницата за накит на еден пазар во шиитска населба во западниот дел на градот. Меѓу повредените и жртвите има полицајци, продавачи и случајни минувачи.
Продавниците за накит и банките се честа мета на грабежи во Ирак во последните две години.
XS
SM
MD
LG