Достапни линкови

logo-print

Расмусен жали за инцидентот во Авганистан


Генералниот Секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен го изрази своето жалење за убиството на 16 селани што го изврши вчера американскиот војник во Авганистан. Тој вети целосна истрага и натамошна посветеност на НАТО за стабилноста на земјата.
Претходно и американскиот Претседател Барак Обама телефонски му вети на Претседателот Хамид Карзаи истрага за инцидентот.
XS
SM
MD
LG