Достапни линкови

logo-print

Најмалку 14 работници загинале во Истанбул


Турските власти соопштија дека синоќа загинале 14 луѓе во пожарот кој избувнал на едно градилиште во Истамбул. Пожарот избувнал во барака во која биле сместени градежните работници. Турските медиуми јавуваат дека причина за пожарот е краток спој во елетричната инсталација.
XS
SM
MD
LG