Достапни линкови

logo-print

Најмалку 18 припадници на Ал Каеда загинаа во Јемен


Јеменските воени претставници тврдат дека вчета при американски воздушни напади загинале најмалку 18 припадници на Ал Каеда. Новинските агенции повикувајќи се на воени извори во Јемен јавуваат дека нападите биле извршени врз јужната провинција Абјуан која е под контрола на милитантите. Милитатната група Ансар ал Шариа ја потврди информацијата за нападот и соопшти дека тројца припадници на организацијата се меѓу загинатите. Американските власти до сега не коментираат ништо за случувањата во јужен Јемен.
XS
SM
MD
LG