Достапни линкови

logo-print

Ванизелос единствен кандидат за лидер на ПАСОК


Грчкиот министер за финансии Евангелос Ванизелос

Грчкиот министер за финансии Евангелос Ванизелос

Грчкиот министер за финансии Евангелос Ванизелос ќе биде единствениот кандидат на ПАСОК на изборите за лидер на партијата во наредната недела. Само Венизелос кој на позицијата ќе го наследи поранешниот премиер Јоргос Папандреу го собрал потребниот број на потписи од членовите на националниот совет, кој го пишува статусот на партијата.
Поранешниот министер за заштита на граѓаните Христос Папуцис и Стефанос Цумакас не успеаа да се квалификивуваат.
XS
SM
MD
LG