Достапни линкови

logo-print

Петмината напаѓачи кои ги уапси полицијата се членови на ДПА?


Петмината напаѓачи кои беа уапсени од полицијата за физички напад врз малолетници во интернет кафе во скопската населба Дебар маало се активисти и членови на Демократската партија на Албанците, јавуваат медиумите.
Од полицијата информираат дека напаѓачите биле уапсени по нападот пред северната трибина на Градскиот стадион и подоцна препознаени од жртвите. Четворица од осомничените се пријавувани и за тешки кражби, разбојништва, насилства и друго.
XS
SM
MD
LG