Достапни линкови

logo-print

Предвремени избори во Грција на 15 април


Лидерот на Нова демократија Андонис Самарас

Лидерот на Нова демократија Андонис Самарас

Лидерот на Нова демократија Андонис Самарас изјави денеска на партиска седница дека предвремени парламентарни избори во Грција ќе бидат организирани на 15 април. Според него, изборите ќе се одржат веднаш по празникот Велигден.
Самарас нагласи дека целите за изминатите пет месеци се постигнати, односно зделката за размена на обврзници со што ќе биде отпишани 105 милијарди евра од грчкиот национален долг.
XS
SM
MD
LG