Достапни линкови

Милошоски на конференција посветена на НАТО и ЕУ во Копенхаген


Претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието Антонио Милошоски

Претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието Антонио Милошоски

Претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието Антонио Милошоски денеска и утре во Копенхаген ќе учествува на Конференција на претседатели на комисиите за надворешни работи на државите-членки на Европската унија - КОФАК. Според собраниската прес-служба, тема на конференцијата ќе бидат актуелните прашања со кои се соочуваат Европската унија и НАТО.
Свое обраќање ќе имаат високиот претставник за надворешни работи и безбедносна политика на Европската унија Кетрин Ештон, генералниот секретар на НАТО Андерс фог Расмунсен, министерот за надворешни работи на Данска Вили Совндал и претседателот на Комисијата за надворешна политика на Данскиот парламент Јепе Кофод.
XS
SM
MD
LG