Достапни линкови

Во Москва започнаа протестите против Путин


Rally on Novy Arbat, Moscow. 10March 2012

Rally on Novy Arbat, Moscow. 10March 2012

Неколку илјади демонстранти се собра во Москва на Анти – Путин протестите. Демонстрантите носат бели изборни кутии и плакати на кои се наведени изборните манипулации на 4 Март кога Путин беше избран за Претседател на Русија и за декемвриските парламентарни избори.
Полицијата, која ден по изборите привремено притвори околу 500 демонстранти и лидери на опозицијата денеска дозволи собир во Москва. Протести има и во други руски градови.
XS
SM
MD
LG