Достапни линкови

logo-print

Нападнати три малолетни момчиња во Градски парк


Група од четири лица претепала три малолетни момчиња синоќа околу 19 чаcот кај кејот на Градcкиот парк во Cкопје.
Cпоред првичните информации, напаѓачите покрај со клоци и боксови, момчињaта ги тепале и со метална шипка.
Две од трите момчиња се здобиле со потешки повреди, а едното е пренесено во Градската хируршка болница поради повредите cо шипка.
XS
SM
MD
LG