Достапни линкови

logo-print

Министерот за надворешни на Авганистан во Катар


Талибанците го предаваат оружјето во Херат за да им се придржат на владините сили

Талибанците го предаваат оружјето во Херат за да им се придржат на владините сили

Министерот за надворешни работи на Авганистан Залмаи Расул во Катар во наредните денови ќе раговара со владини преставници за преговорите со талибанците.
Авганистанските талибанци минатиот месец соопштија дека во Катар ќе отворат политичка канцеларија со што сугерираа дека имаат намера да преговараат со владата на Претседателот Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG