Достапни линкови

logo-print

Израел нема да го нападне Иран наскоро


Израелскиот премиер Банјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Банјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Банјамин Нетанјаху вчера во Ерусалим по враќањето од посетата на Вашингтон изјави дека Израел ќе им даде шанса на санкциите против Иран и оти нема да ги нападне иранските нуклеарни инсталации во наредните денови или недели. Нетанјаху го уверил американскиот претседател Барак Обама дека Израел нема донесено одлука за напаѓање на иранските нуклеарни постројки, но и оти не ја исклучува воената опција.
XS
SM
MD
LG