Достапни линкови

logo-print

Протести за итно расветлување на случајот на новинарката Лакиќ


Полицијата пред домот на новинарката Оливера Лакиќ

Полицијата пред домот на новинарката Оливера Лакиќ

Неколку стотина новинари, претставници на опозициските политички партии и невладиниот сектор денеска во Црна Гора протестираа пред зградата на полицијата по повод нападот врз новинарката на Вијести, Оливера Лакиќ. Тие побараа од државните органи итно да го расветлат случајот.
Лакиќ синоќа беше претепана пред својот стан во Подгорица.
XS
SM
MD
LG