Достапни линкови

logo-print

Вдовиците на Бин Ладен обвинети за нелегален престој во Пакистан


Местото каде беше убиен Осама Бин Ладен

Местото каде беше убиен Осама Бин Ладен

Пакистанските власти соопштија дека ги обвиниле трите водовици на поранешниот лидер на Ал Каеда, Осама Бин Ладен за нелегален престој во земјата. Според нив, трите жени од кои две од Саудиска Арабија и една од Јемен нелегално влегле во земјата за да живеат со Бин Ладен во неговото тајно скривалиште во градот Аботабад. Жените заедно со нивните десет деца се во притвор од 11 мај минатата година, по убиството на Бин Ладен.
Тие можат да добијат казна по пет години затвор.
XS
SM
MD
LG