Достапни линкови

logo-print

Расмусен му ја честита победата на Путин


Генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен телефонски му ја честитал победата на Владимир Путин на претседателските избори во Русија. Според соопштението, Расмусен и Путин се договориле да остварат средба во блиска иднина. Путин ја истакнал својата заложба за добри и стабилни односи со Алијансата. Расмусен пак изразил надеж за постигнување на договор меѓу НАТО и Русија за европскиот ракетен одбрамбен систем.
XS
SM
MD
LG