Достапни линкови

logo-print

Јанкулоска со осуда за инцидентите во автобусите на ЈСП


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска ги осуди серијата инциденти на автобуските постојки и во автобусите на ЈСП и апелираше за сериозно однесување, бидејќи за насилството кое може да заврши трагично нема оправдување. Таа информираше дека МВР ги прзема сите превентивни активности.
Јанкулоска повика на смирување на тензиите за да се дојде во ситуација кога МВР, обвинителството или било кој друг ќе бидат додведени во ситуација да спроведуваат репресивни мерки.
XS
SM
MD
LG