Достапни линкови

logo-print

Иранскиот врховен лидер ги поздрави коментарите на Обама


Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи

Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи

Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи ги поздрави коментарите на американскиот претседател Барак Обама дека воената акција не е решение за застојот во разговорите за иранската нуклеарна програма.
Обама во вторникот изјави дека со дипломатија може да се придвижат разговорите за нуклеарната програма, бидејќи таа не претставува директна закана.
XS
SM
MD
LG