Достапни линкови

logo-print

Путин ќе започне консултации за формирање на новата влада


Новоизбраниот руски претседател Владимир Путин со претседателот во заминување Дмитри Медведев

Новоизбраниот руски претседател Владимир Путин со претседателот во заминување Дмитри Медведев

Новоизбраниот руски претседател Владимир Путин изјави дека планира да започне со консултации за формирање на новата влада. Путин кој денеска се сретна со претседателот во заминување Дмитри Медведев вети дека државата ќе ја води како непратиски лидер.
Путин на изборите во минатата недела го освои третиот мандат во Кремљ и ќе владее до 2018 година.
XS
SM
MD
LG