Достапни линкови

logo-print

Тадиќ очекува до крајот на годината датум за преговори со ЕУ


Српскиот претседател Борис Тадиќ

Српскиот претседател Борис Тадиќ

Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави денеска дека Србија до крајот на годината би можела да добие датум за отпочнување на преговори за полноправно членство во Европската унија.
Тадиќ во интевју за Блиц вели дека тоа ќе биде суштинско достигнување, бидејќи европскиот пат на Србија тогаш нема да биде загрозен, но ќе мора многу да се работи на спроведување на реформите.
XS
SM
MD
LG