Достапни линкови

logo-print

Анонимус го урнале сајтот на Ватикан


Членови на хакерската група Анонимус соопштија дека го урнале интернет сајтот на Ватикан, кој вчера бил недостапен цело попладне. Во изјавата објавена на сајтот на Анонимус во Италија се вели дека групата го нападнала Ватикан во знак на протест поради погубувањето еретици и палењето книги за време на Инквизицијата и во поново време, сексуалната злоупотреба на деца од страна на свештеници.
Ваквите информации е речиси невозможно да бидат проверени, затоа што оваа група нема дефиниран лидер.
XS
SM
MD
LG