Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо со повремени врнежи


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од дожд на пониските места, дожд и снег на повисоките, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Температурата ќе се движи од еден до осум степени.
Во Скопје слично време, со температура до осум степени.
XS
SM
MD
LG