Достапни линкови

logo-print

Новите грчки министри положија заклетва


Грчкиот премиер Лукас Пападимос

Грчкиот премиер Лукас Пападимос

Грчките медиуми јавија дека новите министри денеска положиле заклетва пред претседателот Каролос Папуљас, откако премиерот Лукас Пападимос изврши мини реконструкција на својот коалициски кабинет.
Министерската функцијата за заштита на граѓаните ја презеде Михалис Хрисохоидис. Министерството за регионален развој и е доверено на Ана Дијамандопулу, а Министерството за образование на Јоргос Бабињотис.
XS
SM
MD
LG