Достапни линкови

logo-print

Опозициониот кандидат Прохоров во новиот кабинет на Путин?


Михаил Прохоров

Михаил Прохоров

Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека од ривалите на претседателските избори добредојден во неговиот кабинет би бил опозицискиот кандидат Михаил Прохоров. Путин го опишал милијардерот Прохоров како сериозна личност и добар говорник.
Тој најави дека ќе разговара со претседателот во заминување Дмитри Медведев во наредните денови за која позиција би бил поволен Прохоров.
XS
SM
MD
LG