Достапни линкови

logo-print

Вељаноски оствари средба со новиот евроамбасадор Орав


Средба на претседателот на Собранието на РМ Трајко Вељаноски со новоименуваниот ЕУ амбасадор Аиво Орав

Средба на претседателот на Собранието на РМ Трајко Вељаноски со новоименуваниот ЕУ амбасадор Аиво Орав

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски денеска го прими новиот амбасадор на Европската унија во Македонија, Аиво Орав. Вељаноски како што соопшти неговиот кабинет ја изразил подготвеноста за поддршка на секоја иницијатива за ефикасна и плодна соработка со новиот амбасадор. Тој изјавил дека на Македонија местото и е во Европа, не само територијално, туку и формално.
Орав искажал уверување дека ќе ја продолжи позитивната работа на неговите претходници во застапувањето на ЕУ.
XS
SM
MD
LG