Достапни линкови

logo-print

Повторно протести против победата на Путин


Протестите во Москва

Протестите во Москва

Локалните власти на Москва соопштија дека издале дозвола за собир на 50 илјади луѓе, кои ќе протестираат против победата на актулениот премиер Владимир Путин на претседателските избори. Протестот ќе се одржи во сабота на централниот плоштад Арбат. Опозициониот лидер Сергеј Удалцов изјави дека тие биле информирани за одлуката.
На протестите во изминатиот понеделник по објавувањето на резултатите од гласањето учествуваа 15 илјади лица.
XS
SM
MD
LG