Достапни линкови

logo-print

Кина со критики до САД поради казнените царини


Пристаништето во Шангај

Пристаништето во Шангај

Кина го критикуваше американскиот Конгрес поради одлуката со која се потврдува правото на владата во Вашингтон да воведе повисоки царини за државите кои го субвенционираат извозот во Соединетите држави. Кинескиот министер за трговија Чен Деминг изјави дека Кина нема обврска да ги почитува прописите кои не се во согласност со Светската трговска организација.
XS
SM
MD
LG