Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати во бомбашки напад во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека четворица цивили загинале, додека десетина други биле повредени во денешната експлозија што се случила во јужниот дел на земјата, на границата со Пакистан. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но полицијата соопшти дека станува збор за акција на талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG