Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад на жена самоубиец во Дагестан


Во вчерашниот бомбашки напад на жена самоубиец во руската провинција Дагестан загинале петмина полицајци, додека двајца други биле ранети. Руското министерство за внатрешни работи соопшти дека нападот се случил на еден контролен пункт, триесетина километри јужно од Махачкала, главниот град на Дагестан.
XS
SM
MD
LG