Достапни линкови

logo-print

Севернокорејскиот претставник за нуклеарна енергија Ри Јонг пристигна во САД


Агенциите на Јужна Кореја јавија дека претставникот за нуклеарна енергија на Северна Кореја Ри Јонг денеска пристигнал на аеродромот во Њујорк. Портпаролот на американскиот Стејт департмент Викторија Нуланд изјави дека Ри ќе престојува во САД во наредните неколку денови.
Јужнокорејскиот министер за надворешни работи исто така треба да пристигне во САД утре во петдневна посета. Тема на разговорите ќе биде нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG