Достапни линкови

logo-print

Продолжува посетата на владината делегација на Индија


Владината делегација во текот на денешниот ден ќе одржи презентација на инвестициските можности на Македонија пред заинтересираните индиски компании во Бомбај. Владината делегација предводена од премиерот Никола Груевски вчера инвестициските можности ги презентираше на бизнис форум во индискиот град Пуне на кој присуствуваа претставници на повеќе глобални компании од автомобилската индустрија во Индија.
XS
SM
MD
LG