Достапни линкови

logo-print

Попоски се сретна со генералниот секретар на Советот за регионална соработка на ЈИЕ


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска во Скопје се сретна со генералниот секретар на Советот за регионална соработка во Југоисточна Европа Хидо Бишчевич. Според соопштението на МНР, тие разговарале за проектите и за актуелните состојби во регионот на Југоисточна Европа, особено од аспект на европските интегративни процеси.
Попоски укажал дека Македонија сериозно и посветено се подготвува за претстојното претседавање со Процесот за соработка во ЈИЕ, кое ќе го преземе во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG