Достапни линкови

logo-print

Нападната синагога во Санкт Петерсбург


Руската полиција го истражува нападот со молотови коктели на една синагога во Санкт Петерсбург. Според извештаите синагогата не била оштетена, ниту има повредени.
Се уште не се знае кој е одоговорен за нападот. Но анти-семитиските инциденти се чести во Русија.
XS
SM
MD
LG