Достапни линкови

logo-print

Собранието ќе расправа за законот за минимална плата


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 23. седnица на која ќе се расправа за неколку предлог-закони предложени од пратеници на опозицијата.
На дневен ред се Предлог законот за дополнување на Законот за административни такси, измените на Законот за минимална плата, дополнувањата на Законот за работни односи, измените на Законот за пензиско и инвалидско осигурување, како и измените и дополнувањата на Законот за вработување и осигурување во случај на невработеност
XS
SM
MD
LG