Достапни линкови

logo-print

Протести во Москва против победата на Путин


Протестите во Москва

Протестите во Москва

Илјадници Руси се собраа во центарот на Москва и покрај големото присуство на полицијата во знак на протест против победата на премиерот Владимир Путин на претседателските избори. Демонстрантите и опозициски лидери повикуваат на одржување на нови избори, кои ќе ги заменат вчерашните на кои победи Путин со 64 насто од гласовите.
Десетина демонстранти, според извештаите биле уапсени пред Централната изборна комисија.
XS
SM
MD
LG