Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат судирите на војската и милитантите во Јемен


Јеменската војска соопшти дека најмалку 78 војници и 28 милитанти на Ал Каеда загинале при вчерашните судири во покраината Абиан. Милитантите успеале да заробат 55 војници.
Немирите на арапскиот полуостров продолжуваат, бидејќи по соборувањето на режимот на претседателот Али Абдула Салех, милитантите ги зацврстија нивните упоришта во земјата.
XS
SM
MD
LG