Достапни линкови

logo-print

Две лица загинаа при бомбашки напад во Авганистан


Најмалку две лица загинаа при напад на бомбаш самоубиец во Авганистан кај американската база каде беа запалени копии од Куранот минатиот месец. Авганистанските власти јавија дека целта на нападот било возило на НАТО кое било паркирано пред базата во Баграм.
НАТО соопшти дека ниту еден војник не бил повреден при инцидентот. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG